13 lipca 2012 godz. 18:00

KOLORYZACJA

Maciej Osmycki – projekt wizualny
Daniela La Luz – projekt muzyczny (live act) Berlin

REMONDIS Art Corner zaprasza na kolejne wydarzenie artystyczne
w Ogrodzie Dendrologicznym im. S. Kownasa w Szczecinie. Po wielu skrajnych doświadczeniach, z nową i mocną wiarą w Szczecin i jego twórczy potencjał, zaprezentujemy w REMONDIS Art Corner nową pracę, inicjującą cykliczne działania artystyczne w przestrzeni naszego miasta.REMONDIS Art Corner to miejsce unikalne w Szczecinie. Wywodzi się z angielskiej tradycji speakers corner – miejsca w parku, dosłownie narożnika, wolnego od cenzury, gdzie każdy może swobodnie zaprezentować swoje stanowisko w dowolnej tematyce.

REMONDIS Art Corner usytuowany jest w pośród zieleni Ogrodu Dendrologicznego im. Stefana Kownasa, pomiędzy ulicami Niemierzyńską a Słowackiego w Szczecinie.

To miejsce artystycznych prezentacji w przestrzeni publicznej. Realizowane są tam projekty artystyczne; obiekty czasowe, rzeźby, akcje, działania wizualne i muzyczne. Ideą prezentacji w zakątku sztuki jest otwarcie na odbiorcę, na przypadkowego przechodnia, który wybrał się na spacer po dzielnicy Niebuszewo. Pojęcie otwartości przyjmuje tutaj podwójną formułę. Z jednej strony jest to galeria zewnętrzna, nieograniczona dachem, ścianami czy parkietem, z drugiej strony prezentowani są tam intrygujący artyści, odważni w swoich działaniach.

Powstanie tej pierwszej w Szczecinie galerii w przestrzeni publicznej zainaugurowała brama z prasowanych bel butelek PET wykonana przez szczecińską rzeźbiarkę Monikę Szpener. Niestety w wyniku aktu wandalizmu rzeźba została spalona. W jej miejscu postawiono ogromne pudełko zapałek – rzeźbę wykonaną przez Pawła Kleszczewskiego. Następnie w REMONDIS Art Corner pojawił się monument „Relife” autorstwa Tomasza Lubaszki, będący rodzajem steli, megalitycznego kamienia o symbolicznej wymowie. Niedawno rzeźba została zdemontowana, a w jej miejscu pojawi się właśnie instalacja wykonana przez Macieja Osmyckiego.

Przedsięwzięcie jest w pełni sponsorowane przez firmę REMONDIS Szczecin, która w ten sposób chce wspierać artystów, jednocześnie wzbogacając ofertę kulturalną Szczecina. „Dzięki opiece firmy REMONDIS Zaułek Sztuki w Parku Kownasa jest otwarty na wszelkie działania malarskie, muzyczne i plastyczne. Projekt „Koloryzacja” łączy różne rodzaje sztuki oraz twórczej działalności i stanowi kontynuację działań artystycznych w REMONDIS Art Corner” – mówi Ronald Laska Prezes REMONDIS Szczecin.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Powrót na górę