DJ na wesele – cała Polska! 2013 / 2014

Wesele na sto fajerek, czyli przyjęcie weselne w Karpaczu z widokiem na Świątynie Wang.

Doskonała przygoda weselna – tak nazwałabym te dalece oryginalne przyjęcie weselne, w którym udało mi się jako DJ na wesele uczestniczyć.

Co grać do posiłków?

Muzycznie całość zaczęła się dobrze od pierwszych taktów – na wstępie goście otrzymali trochę rozkręcającej muzyki chilloutowej i nu-jazzowej, aby jak najlepiej odnaleźć się najpierw przy stole a później na parkiecie.

Całe wesele miało charakter luźny a głównymi selekcjonerami playlisty była oczywiście Młoda Para. Ten wariant zawsze się sprawdza, to w końcu Ich Dzień a dobra energia płynąca od Nowożeńców udziela się wszystkim i wszystkich porywa do tańca.

Pierwszy taniec?

Pierwszy taniec, jaki zagrałam jako DJ na wesele w Karpaczu to „I Follow Rivers” Lykke Li i właściwie od tego tańca wszystko się zaczęło. 80-te, 90-te i bardzo dużo porywającego funku i dobrego popu zewsząd. Nie zabrakło „klasycznego” rock 'n rolla, ale i rocka, bo jak się okazuje – Lenny Kravitz, Myslovitz z „Peggy Brown” czy taki klasyk jak „Dzieci” Elektrycznych Gitar wchodzą w nogi i porywają je do tańca natychmiastowo.

Oprawa muzyczna wesela – DJ na weselu – Szczecin – cała Polska.

Tytuły można by mnożyć – shoop shoop song (Cher) vs loveshock (B 52’s) vs unforgettable (Nat King Cole) vs private dancer (Tina Turner) vs i wanna dance with somebody (Whitney Houston) vs boys & girls (Blur) vs everybody dance now (C&C Music Factory) vs sing halleluja (Dr. Alban) vs bikini śmierć (Republika) vs let’s dance (David Bowie) vs superstition (Stevie Wonder)

Co zamiast oczepin?

Z doświadczenia wiem, że w dobrym tonie najlepiej jest być wiernym swoim potrzebom i oczekiwaniom. Jeśli Młodą Parę aż wykręca na samą myśl o oczepinach, niech po prostu je pominie lub zastąpi inną atrakcją. W wielu weselach, w których uczestniczyłam jako DJ – oczepiny sprowadzały się do symbolicznego rzucenia wiązankąślubną lub welonem i muchą lub krawatem. Ponadto często pary decydują się na zamówienie filmu o sobie, który np. o północy jest prezentowany gościom.

Przywiązanie do myśli „co na to powiedzą rodzice i goście, gdy nie będzie oczepin” nie zdaje egzaminu, egzamin zdaje autorska i bardzo szczera wersja wesela, którą wymyślą sobie Młodzi.

Wszystkiego dobrego – DJ Mary Klak

www.petryczko.pl

 

 

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Powrót na górę