Charles Bukowski na Cmentarzu Centralnym w Szczecinie!

Charles Bukowski amerykański poeta, powieściopisarz, nowelista a także autor scenariuszy filmowych wczoraj za pośrednictwem swojej twórczości znalazł się na Cmentarzu Centralnym w Szczecinie.

Zaliczany przez krytyków do pokolenia literackiego „Beat Generation” „wylądował” w rękach innego, tym razem szczecińskiego autora. Maciej Kaczmarski twórca „Boga w Sprayu”, podobne jak wielu innych postanowił rozpropagować ideę czytania w sposób mniej konwencjonalny.

Robert Wojciechowski foto

 

 

 

 

 

 

Wśród platanów i innych okazałych, „niepowtarzalnych okoliczności przyrody” twórczość Bukowskiego nabrała dodatkowego sensu i uroku. Całość przeprowadzona została w ramach miesiąca książki w Empiku i tym samym po raz kolejny nakłoniła do wzmożonego czytania, przypominając jednocześnie o tym, że „od czytania nie uciekniesz”… choćbyś był już nie na tym świecie.

Empikowe czytanie potrwa do końca miesiąca. Przed obserwatorami akcji m.in. wizyta w więzieniu w Nowogardzie, spacerek po najbardziej literackich miejscach Szczecina oraz konkursy na najlepsze książki do czytania w tramwaju i na Jasnych Błoniach.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Powrót na górę