Oko Dubaju!

Wystawą Christiana Jankowskiego „Trafostacja Sztuki” w Szczecinie inicjuje swoją twórczą działalność. Projekt „Oko Dubaju” prezentowany wcześniej na wielu kontynentach, po raz pierwszy trafia do Europy, „lądując” tym samym w Szczecinie. Trafo jako Centrum Sztuki Współczesnej  współpracuje z wieloma instytucjami kultury – stąd też preludium działań to wystawa w przestrzeni Muzeum Narodowego w Szczecinie.

Trafostacja

Punktem wyjścia pracy „The Eye of Dubai” było zaproszenie otrzymane przez artystę od stacji telewizyjnej BBC do udziału w jednym z odcinków serii „Collaboration Culture” („Kultura współpracy”), w której osoby kreatywne z odmiennych kultur są dobierane w pary, aby stworzyć nowe, wspólne dzieło. Wernisaż wystawy to 13 kwietnia 2013 r. Tymczasem sama Trafostacja na św. Ducha 4 otworzy się na widzów w sierpniu 2013 r.

Christian Jankowski urodził się w 1968 roku w Göttingen, w Niemczech. Na co dzień mieszka i  pracuje w Berlinie. Jego prace wideo, filmy i instalacje były prezentowane w Niemczech i zagranicą m.in. w: Sala de Arte Publico Siqueiros (Mexico City, MX, 2012), MACRO (Rzym, IT, 2012), Nassauischer Kunstverein Wiesbaden (DE, 2009), Kunstmuseum Stuttgart (DE, 2008), Miami Art Museum (Miami, FL, 2007), oraz MIT List Visual Art Center (Massachusetts, 2005). Jankowski wziął udział w wielu pokazach, w tym w Biennale w Wenecji w 1999 roku, The Whitney Biennale w Whitney Museum of American Art, w Nowym Jorku w 2002 roku oraz Biennale w Taipei i Sydney w 2010 roku.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Powrót na górę