To była prawdziwa uczta dla melomanów. 3 dni dźwięków najwyższych lotów.

 • Festiwal Młodych Talentów 2013!

  Kobieta zmienną jest! FMT 2013 to edycja, która postawiła na kobiety, na zmianę, na świeżość i niebanalność. W tegorocznym line-upie zabrakło oczywistych i zachowawczych wyborów, w ich miejsce wkroczyła selekcja nie uginająca się pod ciężarem mainstreamu, lecz będąca odzwierciedleniem prawdziwych potrzeb miłośników dobrej muzyki.

  1377486_660469243986424_1342633076_n

  Trochę pod prąd, ale i z ogromną wiarą w szczecińskich odbiorców organizatorzy – Szczecińska Agencja Artystyczna oraz Miasto Szczecin postawili na dźwięki weryfikowalne za pomocą jednego tylko kryterium: prawdziwości.

  Muzyka obecna w czasie 3-dniowego wydarzenia była bowiem nade wszystko prawdziwa. Tej prawdzie jak się okazało już pierwszego dnia nie mogli się oprzeć szczecinianie, którzy tłumnie nawiedzili Trafostacja Sztuki – TRAFO, które stało się gospodarzem wydarzenia.

  7 edycja FMT odbywająca się pod hasłem „kobiecości”, prezentowała takową na wiele sposobów, zarówno muzycznych jaki i wizualnych. Wśród sfeminizowanych artystów nie mogło zabraknąć topowych przedstawicieli w postaci Meli Koteluk oraz Izy Lach. FMT 2013 był także festiwalem, który wśród korowodu dynamicznych dźwięków przemycił bliżej nieokreśloną delikatność, subtelność, zmysłowość – trudno o lepszych reprezentantów tegoż niż Mikromusic i Agę Zaryan.

  7 edycja przyniosła także do tej pory nieobecne na festiwalowych deskach dźwięki natury elektronicznej w najbardziej światowym rozumieniu tego słowa – XXANAXX, Rebeka.

  Na 3-dniowym wydarzeniu obok kosmopolitycznych artystów pojawili się Ci wprost związani ze Szczecinem – VJ-ka, a raczej, artystka żywego obrazu Pani Pawlosky oraz dbający o kobiece dźwięki – DJ Olah, DJ Loop K oraz Nullptr.

  FMT roku 2013 to wydarzenie, które określić można jeszcze jednym zdaniem, z perspektywy kilkunastu godzin chyba najważniejszym, że „Szczecin ma doskonałą publiczność” – to hasło bowiem, powtarzali bez wyjątku wszyscy artyści, którzy w tym roku dla nas zagrali.

   

   

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Powrót na górę