Magda Lipiejko – Sacrum Profanum – wernisaż!

Sacrum Profanum

Zjawiskowe modelki, melancholijny klimat i symbole religijne a wszystko podane w spektakularnym formacie. Wernisaż fotografii fashion Magdy Lipiejko rozpoczyna nowy sezon wystawienniczy w szczecińskiej Bramie Jazz Cafe. „Sacrum Profanum” było pokazywane wcześniej w poznańskim Starym Browarze. W końcu dotarło do rodzinnego miasta autorki.

-Ten cykl fotografii to taka moja zabawa pewnymi symbolami i połączenie tego z fashion. Stąd rogi między nogami, esesmańska czapka czy korona cierniowa – wyjaśnia Magda Lipiejko. – Dla jednych mogą być to tylko mocne symbole i wyłącznie stylizacja, ja jednak nie lubię jak się za bardzo wnika i demonizuje takie sprawy. Patrzę na obrazek jak na całość, przede wszystkim pod kontem estetycznym, nie dopatruje się, że modelka jest za młoda albo, że ma symbol religijny w zakazanym miejscu. Sztuka ma być wolna. I tyle.

Magda Lipiejko fotograf, stylista, plastyk, właścicielka agencji modelek MLStudio. Absolwentka Liceum Plastycznego w Szczecinie, Wyższej Szkoły Sztuk Wizualnych w Poznaniu i Uniwersytetu Szczecińskiego kierunek filozofia. Od 1995 roku pracuje jako fotograf i stylista w agencjach modelek w kraju i zagranicą, w 2004 roku założyła własną agencję. Pracowała jako główny stylista przy kampaniach firm odzieżowych Intermoda, Aryton, Próchnik. Fotograf i stylista dla firm Van Markoviec, Puccini, Marczewski Couture. Publikowała w magazynach Photoshop, Ozon, Prestiż, Świat Elit, Icona, Lifestyle, K Mag i w albumie New Polish Nude Photography. Autorka wystawy fotografii „Tribute to Marlene” w Art Center Berlin, podczas Berlin Fashion Week w styczniu 2010 roku. Jej modelki pracują na całym świecie, od Mediolanu przez Nowy Jork po Seul, biorąc udział w kampaniach dla takich marek jak Moschino, Gucci czy Armani, będac bohaterkami edytoriali w takich pismach o modzie jak Vogue, Elle czy Cosmopolitan.

O muzyczną oprawę wernisażu zadba Kinga Szarłowska, selekcjonerka wysublimowanych melodii spod znaku Massive Attack, Ladytron, Bjork, PJ Harvey czy Radiohead, również znana szczecińska stylistka.

warto zajrzeć:
www.magdalipiejko.com

Zapraszamy

Brama Jazz Cafe
pl. Hołdu Pruskiego 1, Szczecin
13 stycznia, godz.20
wstęp wolny

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Powrót do góry