Sacrum Profanum

Zjawiskowe modelki, melancholijny klimat i symbole religijne a wszystko podane w spektakularnym formacie. Wernisaż fotografii fashion Magdy Lipiejko rozpoczyna nowy sezon wystawienniczy w szczecińskiej Bramie Jazz Cafe. „Sacrum Profanum” było pokazywane wcześniej w poznańskim Starym Browarze. W końcu dotarło do rodzinnego miasta autorki.

-Ten cykl fotografii to taka moja zabawa pewnymi symbolami i połączenie tego z fashion. Stąd rogi między nogami, esesmańska czapka czy korona cierniowa – wyjaśnia Magda Lipiejko. – Dla jednych mogą być to tylko mocne symbole i wyłącznie stylizacja, ja jednak nie lubię jak się za bardzo wnika i demonizuje takie sprawy. Patrzę na obrazek jak na całość, przede wszystkim pod kontem estetycznym, nie dopatruje się, że modelka jest za młoda albo, że ma symbol religijny w zakazanym miejscu. Sztuka ma być wolna. I tyle.

Magda Lipiejko fotograf, stylista, plastyk, właścicielka agencji modelek MLStudio. Absolwentka Liceum Plastycznego w Szczecinie, Wyższej Szkoły Sztuk Wizualnych w Poznaniu i Uniwersytetu Szczecińskiego kierunek filozofia. Od 1995 roku pracuje jako fotograf i stylista w agencjach modelek w kraju i zagranicą, w 2004 roku założyła własną agencję. Pracowała jako główny stylista przy kampaniach firm odzieżowych Intermoda, Aryton, Próchnik. Fotograf i stylista dla firm Van Markoviec, Puccini, Marczewski Couture. Publikowała w magazynach Photoshop, Ozon, Prestiż, Świat Elit, Icona, Lifestyle, K Mag i w albumie New Polish Nude Photography. Autorka wystawy fotografii „Tribute to Marlene” w Art Center Berlin, podczas Berlin Fashion Week w styczniu 2010 roku. Jej modelki pracują na całym świecie, od Mediolanu przez Nowy Jork po Seul, biorąc udział w kampaniach dla takich marek jak Moschino, Gucci czy Armani, będac bohaterkami edytoriali w takich pismach o modzie jak Vogue, Elle czy Cosmopolitan.

O muzyczną oprawę wernisażu zadba Kinga Szarłowska, selekcjonerka wysublimowanych melodii spod znaku Massive Attack, Ladytron, Bjork, PJ Harvey czy Radiohead, również znana szczecińska stylistka.

warto zajrzeć:
www.magdalipiejko.com

Zapraszamy

Brama Jazz Cafe
pl. Hołdu Pruskiego 1, Szczecin
13 stycznia, godz.20
wstęp wolny

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Powrót na górę