Jaki repertuar na wesele?

DJ na wesele – Mary Klak!

Wesele to długa uroczystość z wieloma elementami, które z jednej strony mają zdynamizować zabawę, z drugiej pobudzić gości, z trzeciej skupić ich uwagę. Gdy gram na weselnym przyjęciu jako „DJ na wesele” staram się w dość regularnych odstępach czynić tzw. zwroty akcji. Dotyczy to przede wszystkim repertuaru, który serwuje gościom. W zależności od ilości osób, upodobań muzycznych i wieku bawiących się muzycznie może się wyglądać to różnie.

dj na wesele szczecin, cała Polska 2013, 2014
dj na wesele szczecin, cała Polska 2013, 2014

Często gram na weselach, w czasie których spotykam się  miłośnikami muzyki. Jest to dla mnie ogromna radość i wyróżnienie. Czuję, że nawiązuje się między nami taki rodzaj dialogu muzycznego, który zapewni udaną zabawę.

Tylko dobre piosenki – Mary Klak – dobra muzyka na weselu!

Nierzadko też spotykam się z muzykami zawodowymi, którzy albo właśnie biorą ślub albo zasilają szeregi gości. Niezapomniane było wesele, w czasie którego przy rytmach lat 80-tych i „rasowym” chilloucie i soulu lat 60-tych bawili się „na co dzień” miłośnicy dźwięków symfonicznych.

Wtedy to w czasie posiłków grałam muzykę poważną/filmową a w czasie szaleństw tanecznych parkiet wypełniał – funk, soul, legendarny rock i wiele po prostu dobrych piosenek współczesnych.

Oprawa muzyczna wesela. Petryczko.pl!

Dotarłam ostatnio to kolejnej wspaniałej kompilacji, która prezentuje legendy polskiej piosenki. To tu odnalazłam przeboje T. Love, Brygady Kryzys, Tiltu czy Rebubliki. Proszę sobie tylko wyobrazić jak wspaniale goście reagują (o odpowiedniej porze oczywiście) na rozpoczynający pewien song motyw: „ojojojojojojojoj” – tak „Piosenka Młodych Wioślarzy” też może się zdarzyć na weselu – dlaczego by nie?!

Tymczasem pamiętając jak ponad pokoleniowe bywają evegreeny sięgam, zwłaszcza na wstępie, po Raya Charlesa, Ettę James, Ninę Simone, Marylin Monroe czy Franka Sinatrę.

 

Pozdrawiam serdecznie.

Do zobaczenia na parkiecie.

Monika Petryczko

Mary Klak

petryczko@gmail.com

tel. 603193529

www.petryczko.pl

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Powrót na górę