Po świetnie przyjętym czwartym studyjnym albumie „Wires And Sparks” przyszedł czas na trasę koncertową Pati Yang. Będzie to doskonała okazja, aby zobaczyć i usłyszeć nowy materiał na żywo.

Pati Yang – pierwsza dama sceny elektronicznej. Od lat pracująca i tworząca w Wielkiej Brytanii, a obecnie również w Nowym Jorku, uznawana jest za jedną z najważniejszych postaci nurtu alternatywnego. Przez kilkanaście lat od debiutu, Pati przeobraziła się w świadomą swojej wizji artystkę, osobę pełną luzu i pomysłów. Pracowała z takimi gwiazdami jak Martina Topley-Bird, David Holmes czy Brian Eno.

Dojrzałość muzyczną potwierdza ostatnim albumem „Wires And Sparks”, płytą znakomicie wyprodukowaną przez Joe Crossa (multiinstrumentalistę i producenta odpowiedzialnego m.in. za brzmienie zespołu Hurts). Słyszymy na niej zarówno piosenki w najlepszym popowym wydaniu („Near To God”), jak i przejmujące melodie z gatunku electro (”Let It Go”). Głos artystki momentami porównywany do wysokich rejestrów Kate Bush, płynnie przechodzi w głębokie i ciemne brzmienia kojarzone z Garbage czy chociażby Annie Lennox.

Obecnie artystka często występuje w Stanach. Do największych sukcesów należy zaliczyć koncert w Nowym Jorku w legendarnym klubie The Bowery Electric na tej samej scenie, na której gościli m.in. The Strokes, Jon Spencer Blues Explosion oraz Kaiser Cheifs. Ze swoim światowej klasy zespołem była pierwszą polską artystką goszczącą w tym magicznym miejscu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Powrót na górę