Subiektywnie i prawdziwie o muzyce, czyli playlista prosto z serca!

Dobra muzyka na weselu!

Od wielu lat jestem miłośniczką dobrych dźwięków. Muzykę dzielę na dobrą i złą lub taką, która mi odpowiada lub nie. Na szczęście w swojej pracy zarówno dziennikarskiej, jak i DJ-skiej spotykam ludzi, dla których muzyka jest szalenie istotna i zajmuje ważne miejsce w życiu.

T.love w Empiku
T.love w Empiku

Gdy przyglądam się całym dekadom muzyki odnajduję w każdych czasach całe mnóstwo songów, które mnie radują i cieszą. Poszukiwania rozpoczynam od lat 30-tych, kończąc na XXI. Kto z nas nie oglądał doskonałych produkcji amerykańskiego kina, w których rozbrzmiewały ponadczasowy songi spod znaku choćby Henry’ego Manciniego czy Niny Roty. Kto z nas nie nucił choć raz w życiu motywu z „Kasablanki” czy „Sniadania u Tiffany’ego”.

dj na wesele 2013 / 2014
dj na wesele 2013 / 2014

Urokliwe „Moon River” z upływem lat przechodziło stylistyczne przemiany jak i zmieniała się muzyka niosąc jednak ciągle tę samą dobrą, bo prawdziwą emocję. Dziś zaglądam na płyty mistrzów tj: Presley, Piaf, Holliday, Monroe, Ray Charles, Louis Armstrong, The Beatles, Rolling Stones. Przebieram z upodobaniem w dobrze brzmiących gitarach lat 70-tych jak choćby Santana, ale i songach lat 80-tych z Barry Whitem na czele. Uwielbiam 90-te spod znaku Michaela Jacksona, Whitney Houston i wszelkich odmian r’n b. Zywiołowo reaguję na funk Jamesa Browna, ale i Prince’a czy Steviego Wondera i Jamiroquai. Absolutnie uwielbiam jazz wszech czasów spod znaku Milesa Davisa czy Krzysztofa Komedy. Ukojenia szukam od lat w chillotach i loungu spod znaku Ninja Tune. Bliskie mi downtempo Thievery Corporation, Air, Zero 7, Cinematic Orchestra. maryklak2Uwielbiam legandarne polskie, rockowe formacje: T. Love, Brygadę Kryzys, Tilt, Kult, Republikę. Brzmienie gitar spod znaku PJ Harvey i Pogodna sprawia, że czuję się wyśmienicie.

 

Chętnie zagram na Państwa weselu i pobawię się do rana.

P.S. Nie gram DISCO POLO ani BIESIEDY, ale to chyba oczywiste.

 

Pozdrawiam

Monika Petryczko – DJ Mary Klak

petryczko@gmail.com

www.petryczko.pl

tel. 603193529

KANAŁ YOUTUBE – KLIKNIJ TU!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Powrót na górę