Kilka słów o Design Day, czyli jak dobrze jest być w OFF Marinie!

Design Day zgromadził blisko 60 twórców, wystawców z województwa zachodniopomorskiego, Polski oraz pobliskiego Berlina. Wśród prezentowanych produktów można było zobaczyć autorskie meble, artykuły domowe, tkaniny, modę, zdjęcia, gitary na zamówienie, designerskie aplikacje czy dobry plakat.

 

Design Day to także warsztaty proponowane przez RPO WZP – Pan Marcin Szmyt, Service Design, Klaster.it, a także wykłady poprowadzone przez Rudiego Fontanę („Styl włoski w designie”).

W ramach Design Day prace w specjalnej przestrzeni OFF Mariny zaprezentował Samorząd Studencki Akademii Sztuki.

Design Day to także muzyka i jedyna okazja, aby w niecodziennym połączeniu usłyszeć band uformowany specjalnie na tę okoliczność – Kępisty – Licak – Modoolar, czyli połączenie delikatnego wokalu z brzmieniem saksofonu i elektroniką wprost z berlińskich parkietów – koncert dzięki współpracy z Teatrem Polskim został zarejestrowany (pomysł wydania materiału muzycznego na płycie)

 

Design Day to także „cafe efemeryda”, czyli kawiarnia „na chwilę” i ciastko proponowane przez Cafe In & Qualia

Design Day to też wprowadzenie do projektu „OD DO” realizowanego w grudniu przez tegoroczną stypendystkę artystyczną Marszałka Województwa – Sabinę Wacławczyk, na co dzień pracującą w OFF Marinie.

O strefę kulinarną zaś zadbali młodzi szczecińscy przedsiębiorcy:  Voozek, Stojaki, Czeski Film oraz Tawerna JK AZS.

Partnerzy: Re’FORM, NO WÓDKA (Berlin), Pomorze Zachodnie, Teatr Polski, Aktywny Szczecinianin, Klaster.IT

Patroni medialni: Kurier Szczeciński, MM Trendy, Prestiż,Wszczecinie.pl, SzczecinGłówny.org, SzczecinBlog,

Wsparcie medialne: CJG Gazeta, Refleksje, portal Twórczy Szczecin, Hot Magazine,

Szczególne wsparcie merytoryczne i finansowe: Marszałek Województwa Zachodniopomorskiego Pan Olgierd Geblewicz, RPO WZ, Pomorze Zachodnie, Urząd Marszałkowski

Design Day został objęty Honorowym Patronatem Marszałka Województwa Pana Olgierda Geblewicza.

Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Zachodniopomorskiego na lata 2007 – 2013

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Powrót na górę