Zabawy na weselu, wesele bez zabaw!

Zabawy na weselu czy wesele bez zabaw?

Od wielu lat jako DJ-ka zajmuję się oprawą muzyczną wesel w całej Polsce. Widać w czasie mych podróży jak różnią się od siebie zwyczaje i przyzwyczajenia gości w różnych częściach Polski.

Gdy gram w Warszawie, Trójmieście, Poznaniu oprócz symbolicznego rzutu welonem i muchą zazwyczaj Młodzi nie życzą sobie dodatkowych zabaw. Częściej to oni sami jako gospodarze – znając swoich gości znacznie lepiej niż ja przygotowują im niespodzianki. Czasem są to zabawne przemowy, czasem prezentacje a czasem loteria fantowa, która rozrusza o odpowiedniej godzinie gości. Zarówno Parze Młodej jak i mi zależy, aby nastrój na imprezie wytwarzał się sam, naturalnie. Z doświadczenia widzę jak przeciwnie działa wszelkie tzw. wyciąganie na parkiet, pomijając fakt, że jest ono zwyczajnie niegrzeczne. Dlatego najcześciej na takich weselach zostawiamy sporo luzu, który później zamienia się zawsze w rewelacyjną zabawę.

Subtelne zabawy na weselu najczęściej zdarza mi się prowadzić na weselach, które mają w sobie ślad tradycyjności. Na Kaszubach, w Jeleniej Górze, we Wrocławiu proponuję często na prośbę Młodych zabawę w tzw. „Jaka to melodia?”, test znajomości Młodej Pary (rodzina vs znajomi), test zgodności i bitwę na tańce, konkurs twista z Pulp Fiction. To tylko kilka zabaw, które najczęściej prowadzę, zdarza się, że dołączamy i inne w porozumieniu z potrzebą Młodych i gości.

Zabawy jednak nie są konieczne, czasem wręcz nie pasują do usposobienia gości, czasem zaś odwrotnie są mocno przez nich wyczekiwane. Warto to wziąć pod uwagę i postanowić w oparciu o własną wizję wesela oraz oczekiwania a bardziej przyzwyczajenia gości.

Można też wesele zorganizować całkiem po swojemu, jak choćby serwując lody gałkowe – nakładane przez Młodych zamiast tortu – tak, jak zrobiła to jedna ze zwariowanych Par z Berlina, u których miałam przyjemność grać. Goście byli zachwyceni a Młodzi zadowoleni, że zrobili coś „po swojemu”.

Zawsze powtarzam Parom – „nic nie trzeba” – każdy ma prawo wyrazić siebie w tym dniu jak chce.

Pozdrawiam i zapraszam

Monika Petryczko – DJ-ka na wesele: Warszawa, Gdańsk, Wrocław, Poznań, Toruń, cała Polska.

#gdziejestpanidj

petryczko@gmail.com

tel. 603193529

tagi:

jaka muzyka na weselu, oprawa muzyczna wesela, zabawy na weselu, wesele z DJ-em, Djka na wesele, urban wedding, wesele bez disco polo, wesele bez zabaw.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Powrót na górę